wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety drewniane błyskawicznie się eksploatują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten gatunek ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz